Nie pamiętam hasła   -   RejestracjaSerwery
[PL/EN] Polski Serwer LCS-DM DM/FR/RP 91.239.67.154:9999
[PL/EN] Polski Serwer VC-DM DM/FR 91.239.67.154:9998
[PL/EN] Polski Serwer VC-DM Classic DM/FR 91.239.67.154:5192
Basemode 1.0 Server (Official) [VC-MP] A/D 91.239.67.154:8192
Basemode 1.0 Server (Official) [LU] A/D 91.239.67.154:2301

Menu
Ogólnie
Regulamin Strony
Administracja
Historia
LU-DM Aktualna strona
LU-DM Extreme Fusion
Discord
Kanał na YouTube

VC-MP / GTA VC

Download VC-MP
Backup (pliki zapasowe)
Strona Projektu

LCS-DM

Regulamin Serwera
Informacje o LCS-DM
Postęp prac
Lista wnętrz
Poradniki

VC-DM

Regulamin Serwera
Informacje o VC-DM

LU / GTA III

Download LU
Backup (pliki zapasowe)
Strona Projektu

Statystyki
» Użytkownicy: 211
» Najnowszy użytkownik: fasterdef
» Wątków na forum: 609
» Postów na forum: 4,786

Pełne statystyki

Użytkownicy online
Aktualnie jest 2 użytkowników online.
» 0 Użytkownik(ów) | 2 Gość(i)

Ostatnie wątki
Nowa strona
Ostatni post: Piterus
08-29-2019, 10:44 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 408
Wężyk.
Ostatni post: Seed1212
08-20-2019, 08:21 PM
» Odpowiedzi: 369
» Wyświetleń: 59,154
TURNIEJ HAXBALL 2019 - za...
Ostatni post: Vandi
08-07-2019, 09:23 PM
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 2,930
[PL] Regulamin Discorda &...
Ostatni post: rww
07-21-2019, 12:48 PM
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 2,422
Jak dla mnie to tu jest k...
Ostatni post: xNCx
07-19-2019, 08:20 PM
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 1,057

 
Shoutbox

« Archiwum

  Nowa strona
Napisane przez: Piterus - 08-29-2019, 10:44 PM - Forum: Ogłoszenia - Brak odpowiedzi

Żeby was nie zostawiać z takim ołowianym newsem tu to przenieśliśmy się na nową stronę. Tam wszystko żyje sobie w składzie jaki znacie i lubicie, ot co.


  Jak dla mnie to tu jest koniec
Napisane przez: rww - 07-14-2019, 04:13 PM - Forum: Ogłoszenia - Odpowiedzi (3)

To nie znaczy, że to koniec LU-DM. W każdym razie, ja odchodzę z tego projektu, powodów jest w sumie parę. Po prostu, zauważyłem to razem z Piterusem, że każdy jakoś tak obojętnie traktuje to, co się mówi. Jedynie Bujzal przestał wstawiać te swoje sh!ty (sorry no, taka prawda). Ten Discord (kanał LU-DM) nie był już takim małym serwerkiem, jak na początku, więc pewne zasady się pozmieniały, przez to nasze podejścia również. Po prostu jak już zobaczyłem filmik o kurczakach (Kunio będzie wiedział o czym mówię), to stwierdziłem, że marnowanie czasu, tłumaczenia czy czegokolwiek po prostu nie ma sensu. Sam mam mało czasu, żeby coś tu robić, ale starałem się jakoś to utrzymać, żeby coś się działo, istniało. Ale szczerze, już też mam wyjebane na to.

Inna sprawa, fajnie, poznałem fajnych ludzi przez te 5 lat, sporo się ciekawych rzeczy dowiedziałem o GTA i nie tylko, poniekąd jakieś podstawy programowania znam, dowiedziałem się jak niektóre rzeczy działają i umiem skorzystać z wielu rzeczy, których nie umiałem 5 lat temu. Jeszcze pewnie mógłbym wymienić kilka "osiągnięć", bo 6 lat temu by chyba ktoś wyśmiał mnie, że będę prowadził swój serwer i że wgl odniesie jakiekolwiek sukcesy.

Po za tym, nie widzę sensu ciągnąć trupa. Całkowicie straciłem poczucie klimatu, który był na początku. Po prostu teraz jak wbijałem, to żeby popisać z kimś, już nawet nikt ze sobą nie walczył. Po prostu, dawno temu wyrośliśmy z tej gry. Serwery były bo były, ale wiele się na nich nie działo, w jakiś tam sposób też byliśmy aktywni za granicą.

W każdym razie, chciałbym wszystkim podziękować za wiele chwil spędzonych przez kabelek, za każdy dobry wkład w rozwój serwera, za to że byliście, niektórzy od początku można powiedzieć do teraz. Nie będę wymieniał nicków, bo to podziękowania dla wszystkich, nie konkretnych osób.

Nie mam ochoty się nawet bardziej rozpisywać.

//rww

---------------------------------

W razie by ktoś komentarzy nie czytał:

Cytat:Wstrzymajcie się z komentarzami i opiniami póki co do czasu wyjaśnienia rzeczy tu.

Ja, jakby nie patrzeć również owner, nie odchodzę jak coś. Reszta do wyjaśnienia.

Piterus.


---------------------------------

18 lipca 2019 noc

Parę dni później może wypadałoby zabrać jakoś wyraźniej głos w sprawie tego wszystkiego co ostatnio tu zaszło.. tyle że w sumie co tu napisać? Wbrew pozorom to pytanie zadaje sobie już nie pierwszy raz, bo różnych "afer" czy jak tam zwał w VC:MP czy pochodnym przeżyłem naprawdę sporo i szczerze z biegiem czasu coraz bardziej widzę malejący ich sens. Z drugiej strony może to taka domena grania w jakiekolwiek multi, czy generalnie funkcjonowania w społeczeństwie, gdzie siłą rzeczy dochodzi do różnych spięć i są one jakby wpisane w funkcjonowanie danej rzeczy i też może nie ma co aż tak ich kwestionować. Jesteśmy ludźmi co nie, nie żyjemy w utopii, wiemy jak działa Internet.

Dla kontekstu - w ubiegłą niedzielę traf chciał, że na naszym discordzie, który stał się poniekąd osią naszej społeczności (w sumie pisałem to już nie raz), znalazło się coś co znaleźć się nie powinno. Traf też chciał, że ostatnio była rozmowa na ten temat, z resztą nie jeden raz, że jeśli chcemy trzymać jakiś poziom na tym komunikatorze to niektóre rzeczy tam lądować nie powinny i wszyscy powinni na to reagować na zasadzie kontroli czy samokontroli. Mówiliśmy to wielokrotnie i efekt był różny, zależy od przypadku. Temat ten wracał przy różnych okazjach - z resztą siłą rzeczy musiał wracać, na discordzie pojawiały się i pojawiają nadal różne, często nowe osoby, koledzy kolegów i przekrój treści jakie wrzucają jest naprawdę szeroki. Po wstawieniu kolejnego, jak to określono, sh!tu, Rww uznał, że to już za dużo, że pałka się przegła i zareagował jak zareagował - wyżej macie z resztą co napisał, wyszedł także z discorda plus zostały wyłączone nasze serwery. Wyszedł również Kunio, w sumie też ma to związek. Ten akurat wrócił, Rww jak do tej pory nie, ale też nie przepadł na amen jeśli ktoś o to pyta. Tyle powinno wam wystarczyć.

W pewnym sensie rozumiem Rww, sam wielokrotnie podejmowałem temat, że nie podobają mi się niektóre rzeczy czy tematy na tym discordzie, a jakby nie patrzeć, to przede wszystkim my mamy czuć się tam dobrze i nie, nie mam na myśli że wszyscy inni nagle nie czy tam wywalone w nich, bo ich samopoczucie to również bardzo ważny element budowania społeczności, ale chodzi mi bardziej o kwestię żebyśmy my tworząc "coś" tu czuli się dobrze z efektem jaki z tego wychodzi. Spraw jednak moim zdaniem nie załatwia się w ten sposób i jakkolwiek ktoś może mi zarzucić tu różne pauzy to w sumie nie zdecydowałem się (i obym nie miał okazji w takich okolicznościach) zamykać czegoś z czym człowiek jest w jakimś stopniu mocno związany i w co włożyło się dużo wysiłku praktycznie z dnia na dzień. Nie trafia do mnie też argument o trupie, bo sytuacja jakoś szczególnie się nie zmieniła w ostatnim czasie, z resztą ja np. już dawno przestałem być tu stricte dla gry (gra się i w inne ewentualnie z resztą), a dla społeczności właśnie. No może też trochę dla radia, wiecie, Flash FM ponad wszystko, te sprawy.

Żarty na bok. Trochę konkretów.

Oczywiście cały czas zakładam, że Rww wróci, że to tylko taka reakcja, emocje, że cały ten news, zarówno moje jak i jego słowa pójdą w niepamięć, gorąco go do tego zachęcam. Fakty są jednak takie, że przedstawienie powinno (musi?) trwać nadal i ja jako drugi właściciel muszę trochę zadziałać, bo aktualnie Rww nie ma. Z resztą dopiero co przedłużyliśmy host, nie mam zamiaru tego marnować. Póki co przywrócone zostały serwery (dzięki Xenon!). Jak ktoś chce tam coś to oczywiście zapraszam. Szybki kurs tego jak to działa miałem przy okazji wgl. Żadnych roszad w składzie póki co też nie zamierzam robić. Wszystko pozostaje jak było do tej pory. Jak będę chciał kiedyś LU-DM zamknąć, odejść z czy cokolwiek to zrobię to z własnej woli, a jeśli nie i będzie inaczej to znaczy, że nie mam tu już nic do powiedzenia. Reszta rzeczy wyjdzie w praniu.

Jakkolwiek jeśli macie wynieść jakiś morał z tego wszystkiego to naprawdę zastanawiajcie się co wstawiacie czy piszecie - nawet nie mówię u nas, ale generalnie w sieci, bo ludzie są różni i podchodzą do rzeczy inaczej i najzwyczajniej każda wstawiona przez was rzecz czy słowa przynoszą jakąś reakcję. Warto uszanować też to że "zwierzchnik" w danym miejscu może upomnieć, że "hej, mi to nie pasuje" - ma do tego pełne prawo i powinno się do tego stosować. Nie zdziwcie się finalnie jeśli zamiast ciągłych upomnień w końcu będą bany, gdziekolwiek będzie trzeba. Imo i tak są u nas naprawdę duże pokłady wyrozumiałości, może nawet zbyt duże.

Jakby coś się miało zmienić w najbliższym czasie to dam znać. Jak ktoś chce coś napisać czy zapytać to również zapraszam.

Tyle ode mnie na ten moment.

Pit.


---------------------------------

18 lipca 2019 dzień

Na chwilę obecną Rww wrócił. Zostaną wprowadzone jednak pewne zmiany w regulaminach i ich egzekwowaniu. Reszta informacji na bieżąco na komunikatorach, ew. niech sam napisze on czy jakiś inny admin.

P.


  Kwiecień 2019
Napisane przez: rww - 04-22-2019, 01:59 AM - Forum: Ogłoszenia - Odpowiedzi (8)

Nie wiedziałem jak zatytułować, postanowiłem oryginalnie.

2 dni temu nasza społeczność obchodziła mało huczne 5 lat (event się odbędzie, tylko nie teraz). Cieszę się, że to jakoś się rozwinęło. Zauważyłem ostatnio powroty dawniejszych graczy, chociażby na discorda, żeby poczytać i ewentualnie popisać z nami. Jeżeli również chciałbyś dołączyć, kliknij -> https://discord.gg/PFwem6J Każdy mile widziany. Sto lat LU-DM!

Prawdopodobnie, ta strona, a dokładnie przygoda z mybb dobiega końca. Mam pewne plany na wakacje, żeby przerobić stronę pod wordpressa. Może nie dokładnie tak samo, jak strona Stoka i jego serwera na wzór MTA na LU. Jak to wyjdzie, zobaczymy, wydaje mi się, że będzie to jeden z lepszych ruchów, ponieważ ta strona trochę irytuje już, to był zły pomysł, czasem myślę że na starym, daleko odbiegającym od współczesnych standardów EF jakoś to było przejrzyściej.

Jak co kwiecień, Stormeus powrócił, aktualizuje klienta, planuje jedną aktualizację, która nieco może pomóc zagranicznym wejść na LCS-DM, jednak chyba nie mogę nic więcej napisać. Chociaż widziałem na forum, że sam o tym pisał. Na razie z tym są małe problemy, ale pewnie na dniach wyjdzie aktualizacja 04rel007? Po za tym, nic ciekawego chyba na VC-MP się nie dzieje.

Mi za to spodobał się projekt z IV-DM. Mimo że z graczami tam podobnie jak na LU, synchronizacja nie powala, jakoś fajnie mi się tam wszystko robi. Staram się nie popełniać tych samych błędów, które robiłem na poprzednich serwerach. Skryptowanie tam jest w innym języku niż na VC-MP/LU, więc czasami chwile to trwa, zanim ogarnę co jak gdzie. Dzięki kontaktowi z developerem IV-MP, do multi zostało wprowadzone kilka zmian, oczywiście na + dla serwera. Była również mowa o wydaniu oficjalnej aktualizacji, miała być tydzień temu, do tej pory cisza. Ja za to skompletowałem listę sugestii i błędów w jednym temacie, na ich forum i liczę że coś z tego zrobią. Nie ma co się oszukiwać, wiadomo jakie mają podejście do multi, ale jednak fajnie, że wgl chce im się. Bo był moment, że co weekend wydawali poprawki, na moją prośbę w sumie, może już mają mnie dosyć? <bywa>
Sam serwer jest ubierany w podstawy, takie jak rozmieszczanie pojazdów na mapie, rozbudowywanie podstawowych komend, do jakiegokolwiek funkcjonowania serwera. Na serwerze nawet nie ma za specjalnie komend admina (po za zmianą czas i pogody, którą każdy może zmienić, kto zna cmd). Nie było jeszcze sytuacji, żebym potrzebował kogoś kickować. Z kontami, rejestracją itd... się nie spieszę, nie jest to na tą chwilę najważniejsza rzecz, która trzeba wykonać. Jak skrypt będzie już dobrze siedział, to przynajmniej będę miał pewność że do kont nie wpadną jakieś dziwne, testowe wartości, tylko wszystko będzie działać prawidłowo. Btw. dzisiaj na serwerze grało 7 graczy (ja wiem, powalająca liczba, ale tam to nie jest tak mało), na dodatek każdy walczył ze sobą. Zostałem również oskarżony o haxy, a ja tylko strzelam przed gracza...

Jeżeli ktoś byłby chętny zagrać, potrzebne jest GTA:EFLC i multi (oraz przynajmniej windows 7, bo nowy vc++).

Ps. dawno nic tu nie pisałem.


  Życzenia Wielkanocne '19
Napisane przez: Waluta - 04-20-2019, 10:39 PM - Forum: Ogłoszenia - Brak odpowiedzi

[Obrazek: easter-12_qshpqpa.png]

Aby Wielkanoc w tym właśnie roku,

nadeszła z dużym sukcesem u Twego boku,

aby życie układało Wam się zdrowo,

zarówno prywatnie jak i zawodowo.

Jak najwięcej chwil radosnych,

i przepięknej wiosny!

Życzy  LU-DM Team


  5 lat społeczności LU-DM
Napisane przez: Kunio - 04-19-2019, 10:16 PM - Forum: Ogłoszenia - Odpowiedzi (3)

Gdyby ktoś 5 lat temu powiedział Piterusowi, czy rww, że ich małe przedsięwzięcie mające na celu stworzenie małego serwera na multiplejerze do GTA3 przetrwa kolejne pół dekady i nadal będzie się cieszyć regularną aktywnością prawdopodobnie zaśmialiby się komuś takiemu w twarz. No bo tak człowiek w tym 2014 zaczął tworzyć coś własnego, z czego mógłby czerpać satysfakcję, dochodziły nowe osoby, z czasem przychodziły niewiarygodne zmiany, aż w końcu mija 5 lata, druga dekada XXI wieku zmierza ku końcowi i człowiek się zaczyna zastanawiać - kiedy?

Jeśli mam być szczery nie mam pojęcia dokładnie, jak to było z początkiem LU-DM, bo osobiście dołączyłem do staffu jakieś 4 miesiące później, około sierpnia 2014 roku. Serwer na LU był wtedy w dość prymitywnym stanie patrząc z dzisiejszej perspektywy, dodatkowo hostowany był z hamachi, czyli rozgrywka odbywała się zwykle tylko jak rww miał trochę czasu by go zahostować, a graczy do gry było stosunkowo mało - pamiętam, że chyba tylko ja, Piterus, rww i eXe^ się pojawialiśmy. Do dziś pamiętam jeden z pierwszych nostalgicznych dla mnie momentów LU-DM - Wrześniowe Granie, które odbyło się tam jakoś 14 września, gdzie w/w osoby + HARDKOR bawiliśmy się na różnych arenach dodatkowo walcząc z synchronizacją tego multiplajera. Po tym wydarzeniu trochę się zmieniło, bo rww otrzymał darmowego hosta, skrypt został sporo ulepszony, a decyzją właścicieli postanowiliśmy zaatakować swoim niecodziennym serwerem LU i pojawiliśmy się na masterliście tego MP. Tak oto toczyła się historia tego serwera, która po drodze naznaczała kolejne wydarzenia (od Jesiennego Grania przez multum autorstwa nowego wtedy Genesisa), lecz ostatecznie nawet jego czekał niespodziewany koniec w marcu 2016 roku w wyniku niemiłych okoliczności. W sumie ostatnio rww na grupce wspominał, że niesławny Kewun spełnił wtedy swoje marzenie i zniszczył LU-DM, ale na szczęście był to tylko przystanek w tej podróży.

Bo w międzyczasie powstawał VC-DM - jego odpowiednik na VCMP w dość świeżym wtedy 0.4, który co prawda odbiegał zawartością od tego do czego przyzwyczaiło nas LU-DM, lecz dla większości wystarczało /stubby. Tęsknota za Liberty City nadal trwała w wyniku czego niedługo po zamknięciu LU-DM rww zaczął bawić się custom obiektami w VCMP, gdzie początkowo powstać miała tylko mapka z Portland z GTA3, lecz problemem stała się wtedy maksymalna ilość dodatkowych obiektów wynosząca około 1000, co uniemożliwiało umieszczenie całości Portland na serwerze. W wyniku petycji jednak do main deva VCMP zwiększył on w kolejnej aktualizacji ich liczbę do aż 6000(?) w wyniku czego rww zaczął się zastanawiać, czy lepiej nie wgrać w takim wypadku całej mapy. W międzyczasie postanowiono też zmienić mapę z 3 na tą z LCS, bo jak argumentował wtedy rww - "serwer będzie bardziej wyjątkowy". Tak oto przez trzy miesiące powstawało LCS-DM tworzone rękami kilkunastu osób. Serwer ten stał się najbardziej rozwiniętym z pośród wszystkich spod ręki rww, który nafaszerował go aktywnościami niespotykanymi na innych serwerach. Z czasem do projektu LU-DM Team doszły też serwery Stoka, który dołączył do naszej ekipy, serwer na IV:MP czy multum innych rzeczy z kanałem na discordzie na czele.

Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim, którzy przez te 5 lat byli, są i mam nadzieję jeszcze będą z nami wokół tego co tutaj robimy. Mimo upływu czasu i przybywających lat na karku nadal są pomysły i plany żeby to jeszcze nawet nie tyle ciągnąć co jeszcze bardziej rozwijać. Oby chociaż część założeń nam wypaliła z urodzinowym eventem na czele, ale o tym i o szczegółach tego jeszcze będzie w najbliższym czasie.

A jakie są wasze najlepsze wspomnienia związane z LU-DM? Co najbardziej utkwiło wam w pamięć? Zapraszam do dzielenia się tym jak i wszystkim innym związanym w sekcji komentarzy poniżej.