Konto

Witaj, Gościu.
Zaloguj się, lub Zarejestruj.
 
 
 
Zapomniałeś hasła?

O nas:

• Regulamin

• Discord

• Kanał Youtube

• Administracja

• Historia społeczności

• Archiwum LU-DM


VC:MP / LU:

• Klany / Gangi

• Turnieje

Download VC:MP

• Download LU

VC:MP i spółka 2022 || LU-DM Polska

Piterus · 1334

Piterus

  • Założyciele
  • Nikt Specjalny
  • ******
    • Wiadomości: 7
    • PitStop
dnia: 03 Kwiecień 2022, 17:42:03
Weź to dokończ może miły panie ~Kunio widzący mój szkic wpisu ze stycznia, gdzie zaczyna się kwiecień

¯\_(ツ)_/¯

2022 rok w VC:MP to zawsze była trochę abstrakcja. Znaczy hej, wiadomo, że czas płynie i taki rok prędzej czy później przyjdzie, ale z perspektywy gracza VC:MP, zdawał się naprawdę odległym terminem. Nie oszukujmy się, wielu raczej zakładało, że VC:MP w tym roku już nie będzie. Rok ten jednak przyszedł, a VC:MP nadal funkcjonuje. Co u nas? Co u was? Jak żyjecie? To jak z tym VC:MP w końcu?

W myśl zasady od ogółu do szczegółu. Tak, VC:MP istnieje. Na dzień 3 kwietnia 2022 roku, godzina 17:00 gra 97 osób, więc może się wydawać, że niewiele się zmieniło, bo ta średnia setka, to w sumie zawsze był taki standard, przy czym dziś, że dziś to też raczej jest to więcej niż mniej bo wiadomo, sobota, dzień bardziej "growy" niż zwykle. W inne dni liczba ta jest raczej nieco niższa, a i sam gracz VC:MP się zmienił - w większości są to gracze, którzy już pewien bagaż grania w to za sobą mają, nie dochodzi zbyt wielu nowych, więc jest to gracz raczej właśnie niedzielny czy sobotni, jeśli wiesz co mam na myśli, a wiem, że wiecie. Z większych serwerów nadal prym wiedzie LW, chociaż już i tam potrafią być momenty, gdzie nie gra nikt. Poza tym są różne sesje na Vice City Attack & Defense, czyli serwerze, który powstał po rozłamie EAD. Nadal odbywają się w tym trybie (A/D) mecze turniejowe czy tak między klanami, podobnie jak na RTV. Może to tylko moja opinia, ale zdaje mi się, że klany nie pełnią już tak ważnej roli jak wcześniej i widać to nie tylko na zagranicznym, ale i naszym podwórku co ma zarówno swoje dobre jak i złe strony, bo niby łączy ludzi bardziej do gry, a z drugiej nie ma już aż takiej rywalizacji. Kto mnie zna wie że nie lubię retoryki o martwym multi, ale każdy przez swoje szkiełko wie, że sytuacja wygląda inaczej niż kiedyś.

Z klanów polskich trzyma się jedynie LCK, które w tym roku obchodzić będzie swoją 16 rocznicę powstania. Stoku rób trening.

Z polskich serwerów stoją tylko nasze. Sytuacja LCS-DM jest dość skomplikowana z racji na niedawne zawirowania w świecie sceny moderskiej GTA, lecz zważywszy, że to obok pierwotnego serwera LU-DM na LU był/jest nasz najbogatszy w kontent serwer, zawsze miło tam wrócić. Doszło echo, szkoda trochę, że tak późno, bo serwer nie świeci raczej super aktywnością, z resztą Polaków regularnie grających w VC:MP ogólnie można aktualnie policzyć na palcach jednej ręki. Fajnie jakby w kwietniu, może w maju udało się zrobić jakieś spotkanie na serwerze, ale to jeszcze czas pokaże jak wyjdzie. Nawiasem wychodzimy w miesiąc, w którym LU-DM będzie obchodzić swoje 8 urodziny.

W Liberty Unleashed czyli w LU w chwili obecnej nie gra nikt, trochę żyje ich discord. W multi do GTA IV też w sumie bieda, a szkoda, bo ludzie się interesują, tylko że na IVMP kolejny raz zmienił się właściciel, CitizenIV wygląda trochę lepiej, ale nadal coś cały czas nie idzie tak jak powinno i jednak sporo.. chciałem napisać złego ale to nieodpowiednie słowo - sporo niejasności niesie za sobą sama nazwa, która zdaje się być nieco myląca. Jest jeszcze GTA Connected, ale nie mam pojęcia co tam się dzieje, Rww wie więcej.

Nasz discord żyje, zbyt dużo osób nie dochodzi, a wręcz paru wyszło (proszę wróćcie), ale i tak aktualnie ma relatywnie najbardziej stabilną sytuację z naszych "rzeczy". Granie multi nie jest już podstawą rozmów, bardziej tematy różne, chociaż większość z racji naszej genezy zahaczająca gdzieś tam o tematy związane z GTA.

2022 to także rok mojego 10-lecia w VC:MP. W lipcu 2012 pierwszy raz odpalilem Vice City Multiplayer i niewykluczone że równo 10 lat później odpalę je po raz ostatni. Gdzieś tam w środku wiem, że pewnie nie, z resztą nie chcę rzucać deklaracjami, bo nie wiem co będzie i myślę, że podobnie ma parę innych osób "stąd" - większość rzeczy wyjdzie czy wychodzi dość naturalnie i jakkolwiek jest to na swój sposób smutne, tak może taka jest kolej rzeczy? W każdym razie co do LU-DM, jakkolwiek sprawy by się nie miały, nie jest planowane jego zamknięcie. Deja vu trochę, bo to już pisałem pewnie, ale termin ten czy tam nazwa już dawno wyszedł poza tylko i wyłącznie nazwę serwera. Może wpadnie do głowy jakiś pomysł na zrobienie czegoś ciekawego, przecież hej, jeszcze rok temu świetnie bawiliśmy się na streamach z GTA, czy nie tak dawno tworzyliśmy (tu sporo sobie przypisuję) świat w Minecraftcie i wierzę, że nadal jesteśmy w stanie się razem dobrze bawić w jakiś sposób - w najgorszym, a może wcale nie najgorszym wypadku, zostanie tak jak jest teraz.

Zdaje mi się jakby koniec tego wpisu był jakiś smutny, a nie chciałbym żeby tak zabrzmiało. Jest jak jest, cóż, życie, mogę was jedynie pozdrowić z tego miejsca na linii czasu, zachęcić, żebyście nie tracili ducha i nadal byli częścią tej społeczności, ponieważ LU-DM Team to ty! No i tak już całkiem na koniec, mogę zdradzić, że mam w głowie jeszcze stworzenie czegoś w lipcu, co może niektórych ucieszy. Chciałbym, żeby to wyszło, ale to czas pokaże czy to wyjdzie. Trzymajcie kciuki!
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień 2022, 06:20:21 wysłana przez Piterus »

VC:MP since 2012, LU-DM Team Owner, some other things also in the past.


rww

  • Honorowi
  • Szuja
  • **
    • Wiadomości: 32
Odpowiedź #1 dnia: 03 Kwiecień 2022, 18:09:39
Weź to dokończ może miły panie ~Kunio widzący mój szkic wpisu ze stycznia, gdzie zaczyna się kwiecień
Powiedz to ktoś Stormeusowi, żeby 0.4.7 wydał.
« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień 2022, 18:16:50 wysłana przez rww »



WACEK

  • Honorowi
  • Nikt Specjalny
  • **
    • Wiadomości: 3
Odpowiedź #2 dnia: 04 Kwiecień 2022, 15:23:05
Cytuj
2022 to także rok mojego 10-lecia w VC:MP. W lipcu 2012 pierwszy raz odpalilem Vice City Multiplayer

Serio naprawdę tak dokładnie pamiętasz takie rzeczy?



Piterus

  • Założyciele
  • Nikt Specjalny
  • ******
    • Wiadomości: 7
    • PitStop
Odpowiedź #3 dnia: 04 Kwiecień 2022, 17:24:12
Cytuj
2022 to także rok mojego 10-lecia w VC:MP. W lipcu 2012 pierwszy raz odpalilem Vice City Multiplayer

Serio naprawdę tak dokładnie pamiętasz takie rzeczy?

Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Sporo rzeczy pamiętam.

VC:MP since 2012, LU-DM Team Owner, some other things also in the past.


rww

  • Honorowi
  • Szuja
  • **
    • Wiadomości: 32
Odpowiedź #4 dnia: 04 Kwiecień 2022, 20:22:25
Cytuj
2022 to także rok mojego 10-lecia w VC:MP. W lipcu 2012 pierwszy raz odpalilem Vice City Multiplayer

Serio naprawdę tak dokładnie pamiętasz takie rzeczy?

Jak pisał pamiętnik, to pamięta xD ja tam wiem, że w 09 zacząłem, ale dokładnie żeby coś, to nie xd



 


Zaprzyjaźnione projekty

DS KlanLCK ClanGTA3 OnlineKącik NCFerex Blog • Seedu • PitStop • ermaccer •
Powered by EzPortal