Konto

Witaj, Gościu.
Zaloguj się, lub Zarejestruj.
 
 
 
Zapomniałeś hasła?

O nas:

• Regulamin

• Discord

• Kanał Youtube

• Administracja

• Historia społeczności

• Archiwum LU-DM


VC:MP / LU:

• Klany / Gangi

• Turnieje

Download VC:MP

• Download LU

Pierwszy news na SMF

rww · 1157

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rww

  • Honorowi
  • Szuja
  • **
    • Wiadomości: 32
dnia: 11 Luty 2021, 14:40:43
Siemka, tak o postanowiłem coś napisać.

Pierwsza sprawa, jak zauważyliście, powróciło VC-DM Classic, póki co na hostingu u Stoku, ale myślę ze przyjdzie czas, ze LU-DM będzie miało swój VPS. Na razie trzeba posprzątać mały bałagan. Na tą chwilę, chce wykonać sporą aktualizację do VC-DM Classic, aby ten serwer nie miał jakiś dziur itd… A trochę ich połatałem, myślę że jeszcze kilka jest, ale jak się pogra, to się znajdzie  ;D Na tą chwilę planuje tam przebudować mute, na taki jak na pozostałych naszych serwerach, freeze dać tylko na zmienne (aktualnie jest na sqlite  ??? czyli można dożywotnio kogoś zamrozić, a to bezsens), dodać  lokalne komendy admina, prędkościomierz, walizki, może paczki (jako dodatek) oraz naprawić blokadę komend. To wszystko w przyszłości powinno ułatwić adminom robienie różnych eventów na VC-DM Classic.

Druga sprawa to strona https://lu-dm.eu.org/ … Oj wiem, ona nam tak jest potrzebna, że wcale. Niestety, wydaje mi się, że na WordPressie mieliśmy jakaś ogromną lukę, bo aktualnie MySQL zajmuje ponad 150MB  ??? a kopie pobierałem w listopadzie i było 8MB. Na pozostałych (niby niebezpiecznym Extreme Fusion oraz MyBB) nigdy nie mieliśmy tych problemów, a strony stoją od 2014. Odkąd mieliśmy WordPressa, to w sumie tylko problemy były, mimo że Kunio i Piterus to osoby, które mają swoje strony WP i u nich się nic nie dzieje. Nie wiem, co tam się stanęło. Ale jeszcze bardziej mnie to zniechęciło do WP. Jaka będzie przyszłość?

A taka, że idziemy w najpopularniejszy silnik strony na VC-MP = SMF. Strona będzie wykorzystywała tej sam motyw, co strona LCK, ale przejdzie trochę modyfikacji, więc minimalnie się różnić będą. Pozostałe strony idą na hosting prv.pl (na tym stoi też strona Desert Storm, wydaje mi się, że Larry nie narzeka na ten hosting). Dalej uważam, że nie opłaca się dla takiej społeczności płacić za stronę WWW, większość z was uważa, że wgl dla nas strona nie ma sensu, ale akurat z tym się w pełni nie zgodzę. Ale raczej szkoda mojego czasu, na tłumaczenie.
Gdy już ogarniemy pierdolnik wyżej wymieniony, zabieram się za LCS-DM. Tam też jest co robić. Ale na razie nic nie mówię, zobaczymy  ;)

Żeby nie było, w tym roku sporo już zrobiliśmy (LU-DM Team). M.in. ogromny porządek w hasłach, loginach do różnych stron, kto gdzie ma jakie dojście. Zrobiłem też backup na dysku google razem z Kuniem, porządek w folderach u siebie. Powoli tez szykuje filmik z MC-DM, wkrótce wjedzie na nasz kanał YouTube – wypadałoby w końcu zrealizować filmik z VC-DM Classic.

Spotkanie LU-DM czyli LU-DM DAY 2021 – termin początkowy jaki ustalam to 1 tydzień sierpnia. Takie terminy sobie rezerwujcie w grafikach, myślę, że to będzie 5-10 sierpnia, największa aktywność oczywiście w piątek i sobotę!

Po za tym, zapraszam do wieczornego oglądania streama Piterusa , liczę że dzisiaj będą kolejne przygody Toniego w Liberty City. Druga sprawa, jak naprawią GTA Connected, to można rozegrać jakieś misje wspólnie w GTA III i Vice City. Niestety, wydali jakąś niefartowną aktualizację kilka dni temu i w GTA III crashuje co chwilę, bez powodu…
Pewnie zaskoczyłem, że napisałem, tak samo tym, że coś się dzieje w naszej społeczności? To nie wszystko, wypadałoby wspomnieć o urodzinach LU-DM Team, a będą to już 7 rok! Więcej informacji wkrótce  8)
Ps. Napisałem, nie czytałem, jak są błędy, to trudno.
« Ostatnia zmiana: 21 Luty 2021, 19:14:38 wysłana przez rww »



 


Zaprzyjaźnione projekty

DS KlanLCK ClanGTA3 OnlineKącik NCFerex Blog • Seedu • PitStop • ermaccer •
Powered by EzPortal