Konto

Witaj, Gościu.
Zaloguj się, lub Zarejestruj.
 
 
 
Zapomniałeś hasła?

O nas:

• Regulamin

• Discord

• Kanał Youtube

• Administracja

• Historia społeczności

• Archiwum LU-DM


VC:MP / LU:

• Klany / Gangi

• Turnieje

Download VC:MP

• Download LU

Download VC-MPVC-MP 0.4
Oficjalna strona projektu / Oficjalny Discord VC-MP

Żeby pograć w VC-MP 0.4, musisz mieć system Windows XP SP3 lub nowszy – niebawem zniknie całkowicie wsparcie dla jakiegokolwiek Windowsa XP. Dodatkowo, wymagany jest Microsoft Visaul C++ Redistributable 2017 – instaluje się razem z klientem VC-MP. Kolejna ważna sprawa, GTA Vice City musi być w wersji 1.0.

Instalacja multiplayera jest bardzo prosta – nieco niżej jest filmik z całym procesem instalacyjnym. W przeciwieństwie do starszych wersji VC-MP, nie musimy instalować VC-MP 0.4 w folderze z grą. Możemy zainstalować gdzie się nam tylko podoba. Po zainstalowaniu, powinno nam pobrać ostatnią aktualizacje.

W pierwszej kolejności, zmienimy swój nick, standardowy to UnknownPlayer. Po włączeniu przeglądarki, klikamy u góry w Tools, następnie w Settings. Tam znajdziemy pole z nagłówkiem Username. Pod nagłówkiem wpisujemy swój nick. Dalej mamy ściężke do gta-vc.exe, potem hasło dla beta testerów VC-MP. Updater URL to link, z którego są ściągane pliki VC-MP, wymagane do połączenia się z serwerem. Standardowy to – http://u04.vc-mp.org jednak czasem zdarza się sytuacja, że host nie działa. Jest zapasowy link – http://u04.thijn.ovh. Będziemy informować na stronie głównej, gdyby Updater URL nie działał. Ostatni link – http://master.vc-mp.org czyli link do masterlisty (listy serwerów) w zakładce Internet. Do tego również jest link zastępczy – http://master.thijn.ovh/. Po skonfigurowaniu, klikamy OK.

Jedna z kolejnych zmian VC-MP 0.4, to ścieżka zapisu screenshotów (zdjęć z gry). Zdjęcia robi się klawiszem F8. A same zdjęcia zapisują się w dokumentach naszego konta WindowsGTA Vice City User FilesScreenshots czyli – C:/Users/{Nazwa Twojego konta}/Documents/GTA Vice City User Files/Screenshots.

Jest jeszcze plik vcmp_config.txt, ale więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

W razie problemów z GTA Vice City lub VC-MP, wejdź na naszego Discorda i zapytaj na kanale #vc-dm.
VC-MP 0.3z R2

W przeciwieństwie do 0.4, tutaj system nie ma jakoś znaczenia, czy to Windows XP, czy Windows 10, 0.3z R2 będzie działać. Jedyny problem jest z przeglądarką na nowszych systemach, ale w łatwy sposób idzie obejść ten problem. Wystarczy zainstalować klienta 0.3z R2 w folderze z GTA Vice City (spokojnie, można spokojnie instalować i dalej grać na przemian w 0.4 i 0.3z r2 mając tylko jedną kopię Vice City na kompie). Gdy już zainstalujemy, serwery 0.3z R2 odpalamy z klienta 0.4 i tyle.

A teraz kilka podstawowych informacji o 0.3z R2. Screenshoty robimy F8, w 0.3z R2 zapisują się w folderze z grą. Komend wbudowanych jest kilkanaście, głównie to są animację. /aim, /stand, /fall, /look, /do [1-40], /sit, /buy, /sell, /wave, /handsup, samobójstwo mamy pod /kill, wyjście z serwera pod /q lub /quit. Inne wbudowane komendy to /spike - wyrzuca kolczatki przebijające opony, /me oraz /msg.

Pod klawiszem F4 możemy włączyć/wyłączyć nicki nad graczem, pod F5 mamy liste graczy, a pod F6 mamy statystyki internetowe, F7 nam zmienia wielkość czatu, F12 zmienia nam wielkość minimapy. Aby wejść jako pasażer do pojazdu, wciskamy TAB.


Pod tą wersje VC-MP mamy jeden serwer.
VC-DM Classic IP: 188.68.236.24:5192

VC-DM Classic

Serwer Squirrel Windows wymaga zainstalowanego – Microsoft Visual C++ Redistributable 2008.
VC-MP/LC-MP 0.3z

Bardzo nieaktualny multi do GTA Vice City. Nie bardzo wiem co tu więcej napisać, nie grałem w tych czasach, jednak postanowiłem odkopać tą wersję, ponieważ była do niej modyfikacja dodająca mapkę Liberty City. Dopiero niedawno miałem okazje zagrać w takim połączeniu. (VC-MP 0.3z R2 już nie wspierało LC-MP). Serwerów na tym multi nie znajdziemy, chyba że sami sobie go postawimy. Download do niego dodałem jako ciekawostka i podtrzymanie plików, zanim przepadną na zawsze.


Zaprzyjaźnione projekty

DS KlanLCK ClanGTA3 OnlineKącik NCFerex Blog • Seedu • PitStop • ermaccer •
Powered by EzPortal