Download VC-MP

VC-MP 0.4

Oficjalna strona projektu

Żeby pograć w VC-MP 0.4, musisz mieć system Windows XP SP3 lub nowszy – niebawem zniknie całkowicie wsparcie dla jakiegokolwiek Windowsa XP. Dodatkowo, wymagany jest Microsoft Visaul C++ Redistributable 2017 – instaluje się razem z klientem VC-MP.

Instalacja multiplayera jest bardzo prosta – nieco niżej jest filmik z całym procesem instalacyjnym. W przeciwieństwie do starszych wersji VC-MP, nie musimy instalować VC-MP 0.4 w folderze z grą. Możemy zainstalować gdzie się nam tylko podoba. Po zainstalowaniu, powinno nam pobrać ostatnią aktualizacje.

W pierwszej kolejności, zmienimy swój nick, standardowy to UnknownPlayer. Po włączeniu przeglądarki, klikamy u góry w Tools, następnie w Settings. Tam znajdziemy pole z nagłówkiem Username. Pod nagłówkiem wpisujemy swój nick. Dalej mamy ściężke do gta-vc.exe, potem hasło dla beta testerów VC-MP. Updater URL to link, z którego są ściągane pliki VC-MP, wymagane do połączenia się z serwerem. Standardowy to – http://u04.vc-mp.org jednak czasem zdarza się sytuacja, że host nie działa. Jest zapasowy link – http://u04.thijn.ovh. Będziemy informować na stronie głównej, gdyby Updater URL nie działał. Ostatni link – http://master.vc-mp.org czyli link do masterlisty (listy serwerów) w zakładce Internet. Do tego również jest link zastępczy – http://master.thijn.ovh/. Po skonfigurowaniu, klikamy OK.

Jedna z kolejnych zmian VC-MP 0.4, to ścieżka zapisu screenshotów (zdjęć z gry). Zdjęcia robi się klawiszem F8. A same zdjęcia zapisują się w dokumentach naszego konta WindowsGTA Vice City User FilesScreenshots czyli – C:\Users\nazwa Twojego konta\Documents\GTA Vice City User Files\Screenshots.

Jest jeszcze plik vcmp_config.txt, ale więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

W razie problemów z GTA Vice City lub VC-MP, wejdź na naszego Discorda i zapytaj na kanale #vc-dm.

Pod tą wersje posiadamy 3 aktywne serwery.

LCS-DM IP: 91.239.67.154:9999
VC-DM IP: 91.239.67.154:9998
Basemode VC IP: 91.239.67.154:8192

Pliki serwera 0.4 + Pluginy


VC-MP 0.3z R2

Opis pod 0.3z R2

Pod tą wersje mamy jeden serwer.

VC-DM Classic
VC-DM Classic IP: 91.239.67.154:5192

Serwer Squirrel Windows wymaga zainstalowanego – Microsoft Visual C++ Redistributable 2008.


VC-MP/LC-MP 0.3z

Bardzo nieaktualny multi do GTA Vice City. Nie bardzo wiem co tu więcej napisać, nie grałem w tych czasach, jednak postanowiłem odkopać tą wersję, ponieważ była do niej modyfikacja dodająca mapkę Liberty City. Dopiero niedawno miałem okazje zagrać w takim połączeniu. (VC-MP 0.3z R2 już nie wspierało LC-MP). Serwerów na tym multi nie znajdziemy, chyba że sami sobie go postawimy. Download do niego dodałem jako ciekawostka i podtrzymanie plików, zanim przepadną na zawsze.