This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Download IV: Multiplayer

Strona projektu

Serwer IV-DM wspiera jedynie grę GTA:  Episodes from Liberty City (GTA EFLC), jeżeli posiadasz zwykłe GTA: IV, nie zagrasz na naszym serwerze (ogólnie, mało jest serwerów pod GTA: IV). Na dole stronki umieściłem filmik, jak zainstalować IV: Multiplayer.

Aktualna wersja multiplayera to IV:MP T4 – Build 12

W punktach wybrałem programy, które są niezbędne do uruchomienia IV:MP. Dlatego też zalecam instalowanie ich pokolei, oczywiście podstawą jest sama gra, ale to oczywiście we własnym zakresie. Pobierając klienta IV-MP, wklejamy zawartość do folderu z grą, a przeglądarkę włączamy przez program „ivmpGameLauncher.exe„.

Jak już odpaliliśmy przeglądarkę, po prawej stronie w dolnym rogu znajdziemy przycisk settings, wchodzimy tam.

W pierwszym polu tekstowym wpisujemy swój nick, kolejna linijka to czcionka czatu, standardowo powinno być Arial, następnie mamy wielkość czcionki, ja używam 15 na 1360×768. Im większy ekran, tym czcionka powinna być minimalnie większa dla komfortu gry. Ostatnia pozycja to odległość między wierszami, standardowo jest 1. Jeszcze mamy Windowed mode, czyli gra się odpala w okienku zamiast w trybie pełnoekranowym. Okej, zapisujemy poprzez Save.

Na dole przeglądarki mamy Internet, czyli przeglądarka aktywnych serwerów (nasz to: IV-DM), klikając z prawej strony Connect powinno nas połączyć z serwerem. Również na dole mamy jeszcze zakładkę direct. Służy ona głównie do połączenia lokalnego, lub prywatnych serwerów (tak, na IV:MP można dodawać serwery po IP, niestety na tą chwilę jedynie przez edycje pliku tekstowego favorites.txt, który jest w EFLC/comMP/config). Z drugiej strony, IV:MP nie może się pochwalić dużą ilością serwerów, a więc lista ulubionych serwerów mija się tu z celem.

Teraz trochę o grze. Z gry najszybciej jest wyjść przy użyciu kombinacji ALT+F4. Można też wyjść przez menu gry.

Komenda /q wychodzi tylko z serwera, ale nie bez powodu. Zostało to zrobione celowo, żeby łatwo zmieniać serwery, nie musząc ponownie wczytywać GTA: EFLC (u mnie trwa to ok. minuty – to nie VC-MP, że w 15sek idzie wejśc na serwer). Wystarczy tylko wpisać /q, zrzucić na pasek grę, w przeglądarce wybrać serwer i kliknąć connect – wracamy do gry i łączy nas z wybranym serwerem.

Podstawowe skróty klawiszowe:

  • TAB – Pokazuje listę graczy.
  • F6 – Włącza/wyłącza czat.
  • T oraz ` – Aktywuje pisanie na czacie.
  • Page Up / Page Down – Przewija wiadomości na czacie.
  • G – Wsiadamy do pojazdu jako pasażer.
  • X – Wyłącza radio w pojazdach (w singlu również).
  • H – Włącza długie światła w pojeździe (w singlu również)
  • IV-MP nie ma możliwości robienia screenshotów, trzeba używać zewnętrznego programu (np. frapsa).

Odnośnie ustawień gry, GTA: EFLC najbardziej obciąża renderowanie cieni, dlatego w niektórych przypadkach najlepiej je wyłączyć. Można też poszukać jakiś modyfikacji optymalizujących grę, albo poczytać na temat magicznego pliku „commandline.txt” – wiele można zyskać dzięki niemu i na jego temat poświęcę osobną stronę.

Na koniec, filmik pokazujący, jak zainstalować IV:MP T4.